Програми для лісового господарства

Ліс — це  унікальна екологічна система, від якої значною мірою залежить стан довкілля. Ліс як продукт природи безперервно виробляє різноманітні сировинні ресурси. В наші дні ліс розглядається не тільки як біологічна, біофізична, природна і кібернетична система, але і як система економічна - ресурси деревини, до яких належить стовбурна деревина та інші потенційні продукти деревного походження. Ліс є джерелом деревини, будівельних матеріалів, сировини для деревообробної, меблевої, целюлозно-паперової та інших галузей промисловості. Тому в наш час досить важливим є правильність визначення та обліку об’ємів заготівлі деревини, розрахунку сортиментної структури, таксової вартості, обліку зрубаних площ лісових ділянок – тобто обробіток даних, що зафіксовані у лісі. Допомогою у цій відповідальній роботі для працівників лісової галузі служать різні версії комп’ютерних програм, залежно від придатності, трудомісткості та вартості. Слід враховувати те, що засоби обробки нині постійно вдосконалюються і, як правило, дорожчають. Щоб не відставати від прогресу, необхідно хоча б раз на п’ять років оновлювати або вдосконалювати програмно-апаратний комплекс і постійно підвищувати кваліфікацію працівників. Сучасні технології дозволяють це зробити, і сьогодні уже кожен, хто дотичний до сфери лісового господарства може володіти технологічним ресурсом, який значно підвищить його кваліфікацію та зменшить трудовитрати.

Першочерговим обліком у лісі є звичайно обмір його площі. Облік площі проводиться відповідно до картографічних матеріалів, які відображають територіальне розміщення, лінійні параметри лісових ділянок, рельєф, тощо. За допомогою відповідної комп’ютерної програми цей процес може займати лише одну-дві хвилини. Наприклад програма «Румб» від Forest Engineering Software дозволяє користувачеві визначити лінійні параметри, кути, площу та накреслити відповідну ділянку (абрис) всього у кілька кліків мишею.

Інша програма, цього ж виробника «Матеріально-грошова оцінка лісосіки» дозволяє визначити об’єм відведеної деревини, яка в перспективі підлягає вирубці та розрахувати сортиментну структуру. Використовуючи накопичуючу базу даних програма формує відповідні звіти за багатьма параметрами (вид рубки, господарство, підрозділи, адміністративне відношення та ін.), а також передбачає функцію виписки лісорубного квитка з врахуванням виписаних ділянок при формуванні звітів.

Ці дві програми є найнеобхіднішими в для роботи у лісі. Якщо Вам цікаве підвищення свого кваліфікаційного рівня, використання сучасних технологій у своїй роботі, швидкий обробіток даних та розрахунок показників  – Ви повинні використовувати їх. Forest Engineering Software допоможе у цьому за досить помірну ціну. На офіційному сайті http://fes.com.ua можна завантажити та переглянути відео роботи зазначених програмних продуктів. 

Вернуться назад