Класифікація та особливості мостових кранів

Як відомо, мостові крани - це вантажопідйомні агрегати, призначені для підйому та транспортування всіляких вантажів за допомогою талі та різних типів вантажозахоплювальних пристроїв. При цьому таль із вантажозахоплювальним пристосуванням закріплюється на прогоновому мосту, уздовж якого може переміщатися - така конструкційна особливість є головною принциповою відмінністю кранів мостових від кранів інших типів (консольних, баштових тощо).

Крани мостового типу можуть бути:

  • електричними або ручними;
  • однобалковими або двобалковими;
  • підвісними або опорними;
  • загальнопромисловими, вибухозахищеними або пожарозахищеними.

Мостові електричні крани комплектуються електродвигунами, що приводять їх у дію, та тельферами (електричними талями) для підйому вантажів. Мостові ручні крани приводяться до дії за допомогою механічного (ручного) приводу, а в якості вантажопідйомного механізму в них застосовується ручна таль. Цілком очевидно, що електричні крани набагато продуктивніше ручних аналогів. Як правило, ручні крани застосовуються, як кажуть фахівці, для роботи у легкому режимі (рідко або з малою інтенсивністю).

Міст двобалкового крана складається з двох жорстко скріплених головних прогонових балок із закріпленими на їх торцях кінцевими балками. Як це зрозуміло з назви, міст однобалкового крана має одну прогонову балку (з кінцевими балками по краях). Наявність додаткової прогонової балки, звичайно, збільшує ціну мостового крана; проте друга балка істотно підсилює конструкцію та дозволяє безпечно проводити операції з більш важкими вантажами (у двобалкових мостових кранів вантажопідйомність може досягати 100 та більше тонн).

Підвісний мостовий кран може встановлюватися тільки у приміщенні, тому що його підкранові шляхи кріпляться до елементів перекриття будівлі. А ось опорний кран можна встановлювати і в приміщенні, і на відкритих майданчиках; його шляхи (рейки) закріплюються на металевих або залізобетонних опорах (колонах), які споруджуються спеціально для цієї мети. Спорудження опор, природно, здорожує вартість мостового крана, зате підвищує його стійкість, надійність і довговічність.

В Україні купити мостовий кран будь-якого типу найвигідніше можна безпосередньо у вітчизняного виробника, наприклад, на Київському заводі підйомно-транспортного обладнання. Подробиці можна дізнатися на заводському сайті https://kzpto.com.ua

Вернуться назад