Лікування геморою

На даний момент медицина активно розвивається і є безліч варіантів лікування тієї чи іншої проблеми. Геморой – це те, що потребує своєчасного втручання для мінімізації ризиків. І вибір препаратів залежить від скарг хворого та результатів дослідження спеціаліста. В основі вибору завжди лежить:

  1. Стадія хвороби.
  2. Симптоматика.
  3. Відсутність чи наявність ускладнень.

Чим краще лікувати геморой? Величезний перелік сучасних методів, а також лікарських засобів дає можливість швидко та ефективно вирішити проблему незалежно від етапу розвитку патології.

З чого слід починати?

Під час вирішення цієї проблеми варто насамперед скоригувати спосіб життя.

  1. Регулярні вправи з основним акцентом на черевний прес та сідниці, а також анальний сфінктер. Потрібно ходити якнайбільше, і скоротити час використання особистого транспорту чи громадського.
  2. Після дефекації найкраще делікатний і щадний водяний туалет.
  3. Оптимізація раціону харчування та режиму, з урахуванням проблеми. Найкраще приймати їжу якнайчастіше, за день харчуватися 5-6 разів і використовувати продукти з великим вмістом клітковини.
  4. Якщо цього вимагає ситуація, то варто змінити місце роботи, або, як мінімум, знизити навантаження.

Які препарати слід застосовувати?

Після консультації зі спеціалістом призначається лікування. Щодо медикаментів, то вони можуть бути як системні, так і локальні.

Системне медикаментозне лікування

Такий підхід доцільний при гострому або хронічному геморої при початковому прояві, а також з метою запобігання загостренню ремісії. У разі хірургічного втручання або за хронічного перебігу хвороби такий підхід буде максимально ефективним.

Найчастіше використовується тижневий курс комбінування флеботропних препаратів. У сучасних засобах в основі лежать флавоноїди – це рослинні речовини, які впливають на тонус вен та знижують набряклість, знімають запальні процеси тощо.

Місцеве лікування

В даному випадку використовуються мазі та креми, що мають у своєму складі різні компоненти, а також показання до застосування. Залежно від симптоматики підбирається препарат та призначається лікування. Наприклад, якщо болі сильні та часті, то найкращим рішенням буде місцевий засіб із знеболювальною дією. Що ж до сильного запалення, то тут застосовуються засоби комбінованої дії, де у складі присутні як знеболювальні компоненти, а й протизапальні. У такому разі максимально швидко усувається больовий симптом, а також знімається запалення.

Вернуться назад