Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /var/www/www-root/data/www/lifedon.com.ua/engine/classes/templates.class.php on line 243 Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /var/www/www-root/data/www/lifedon.com.ua/engine/modules/sitelogin.php on line 153 Пошкодження могили Кубрата: банальний вандалізм чи міжнародна провокація?

Пошкодження могили Кубрата: банальний вандалізм чи міжнародна провокація?

На Полтавщині, як і в більшості областей України інформаційне поле давно і міцно «засіяне» десятками паперових та електронних ЗМІ. Більшість із них лише формально вважаються незалежними. В реальності майже всі, як паперові газети та журнали, так і електронні медіа є наступниками комунальних, а своїй суті ще радянських засобів масової інформації та пропаганди.

Щоправда, існують деякі виняткові випадки, коли ЗМІ із самого початку засновані на приватні кошти і не залежать від органів влади, партійних чи інших структур. Але такі засоби масової інформації можна буквально перерахувати на пальцях двох рук. Кілька незалежних приватних газет випускають у Кременчуці, є обласне видання «Полтавщина», у Кобеляках – досить успішний сайт https://exo.in.ua. Інші, формально приватні ЗМІ, якщо й не фінансуються прямо органами влади, то залежать від них або від місцевих «олігархів».

Напевне саме через це контент, який продукують більшість полтавських ЗМІ важкувато назвати унікальним. Новини Полтавщини, як правило обмежуються висвітленням справжніх чи надуманих досягнень влади. Протягом останніх двох років багато пишуть і знімають відеосюжети про будівництво автодороги Н-31 та про епідемію корона вірусної інфекції. Так звані «гарячі» тем про скандальні чи хоча б неоднозначні події, в основному залишаються поза увагою журналістів.

Тому й дивно,що більшість ЗМІ проігнорували новину, яка може стати справжнім міжнародним скандалом. Мова – про акт вандалізму на могилі болгарського хана Кубрата. Про цю подію оперативно написали лише згадані «ЕХО» і «Полтавщина».

Шукали залишки скарбу?

Нагадаємо, що ймовірне місце поховання легендарного очільника стародавніх болгар було випадково виявлене в далекому 1912 році. Тоді два пастушки знайшли скарб. Знайдені поряд із селом Перещепине, колишнього Новосанжарського району, золоті і срібні монети разом із виробами із дорогоцінних металів вважаються найбільшим скарбом у Європі. У всіх довідниках його називають «Перещепинським скарбом». Загальна вага виробів становить більше аніж 75 кілограмів. Майже весь скарб зберігається й зараз в російському Ермітажі.

6 квітня невідомі зловмисники розкопали могилу Кубрата, яка є меморіальним комплексом. Дана подія занесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань.

Що це було? Найімовірніше – витівкою сільських чи міських дурників, які наївно думають, що на території Меморіального комплексу хану Кубрату ще можна знайти золото або срібло. Але має право на життя і версія, що це є провокацією здатною викликати міжнародний скандал і конфлікт між Україною та Болгарією.

І для полтавських правоохоронців було б честю якнайшвидше провести ефективне розслідування і знайти вандалів або провокаторів.

Вернуться назад