Чому хвойні рослини треба обробляти ЯРОСом?

Сосна, ялівець, тис, ялиця – хвойні дерева і чагарники дуже часто прикрашають ландшафт. Шанувальники вічнозелених культур цікавляться, яке добриво для хвойних рослин треба використовувати при засиханні гілок з голками або при уповільненому зростанні? Пересаджувати дорослу рослину неможливо або складно. Тому доводиться використовувати кореневі підгодівлі і обприскування. Головне, щоб засіб був дієвим і нешкідливим. Біогумус ЯРОС відповідає цим вимогам.

ЯРОС - для поливу хвої

Препарат ЯРОС являє собою рідкий біогумус, отриманий з природних компонентів. Внесення останніх через розчин позитивно позначається на якості грунту: корисні бактерії активізують зношену мікрофлору. Характерний процес спостерігається при додаванні в воду ягід або хліба. Вони служать дріжджами. Дріжджовий процес в грунті після поливу розчином ЯРОСа непомітний. Зате добриво для хвойних рослин дає про себе знати зверху. Вже через два-три місяці можна спостерігати:

• Озеленення висохлих гілок, починаючи з їх кінців;

• Прискорення зростання материнського стовбура або дочірніх гілок;

• Дозрівання шишок;

• Підвищення ароматизації зеленої маси

Виробник ЯРОСа врахував такі моменти, як безпечне зберігання і економне використання: препарат знаходиться у непрозорої ємності у вигляді пляшки або каністри. Вибір тари залежить від площі обробки. Швидка ефективність ЯРОСа сприяє економному витрачанню препарату. Але оскільки він універсальний, то його часом доводиться купувати у великих ємностях для обробки інших культур.

ЯРОС - для обприскування хвої

В ефективність позакореневого підживлення мало хто вірить. Однак окремі мікроелементи, в тому числі бор, не циркулюють по зеленій масі і кореню, щоб сприяти збалансованому розвитку рослини. Тому обприскування хвої та інших культур важливо проводити. Оскільки якість ЯРОСа не викликає нарікань, залишається виділити кілька моментів, коли його треба використовувати в якості позакореневого підживлення:

• По-перше, повітря повинно бути прогріте до +22 °C;

• По-друге, для обприскування рекомендується вибирати ранковий або вечірній час;

• По-третє, протягом найближчої доби після обробки погода повинна бути ясною;

• У-четвертих, періодичність між обприскуваннями повинна складати 14-28 днів.

І звичайно, позакоренева обробка ЯРОСом вітається, коли хвойна рослина ослабла. Цьому сприяє спека, захворювання, недолік корисних речовин в грунті.

Для швидкого одужання хвої обприскування і підгодівлю біопрепаратом ЯРОС рекомендується поєднувати. Концентрація розчину для обприскування і поливу завжди різна. Але навіть у разі передозування ЯРОС не робить ніякої шкоди рослині. Навпаки, ефект посилюється. Вся справа в тому, що тематичний засіб має біологічне походження. Тому його розчин не завдає шкоди корисним комахам і черв'якам. Після ЯРОСа популяція перерахованих мешканців тільки зростає, тому що рослина починає виділяти аромат, а мікрофлора грунту оживає.

Вернуться назад