Як підтримати кохану людину у скрутний момент?

Людина – соціальна істота. У непрості моменти кожному з нас потрібна підтримка, незалежно від статі, віку та релігійних переконань. Давайте розберемося в основних способах надання підтримки і ви зможете зрозуміти, які з них підходять у тій чи іншій ситуації.

Що таке підтримка в психологічному аспекті?

Чоловіча та жіноча реакція на підтримку з погляду психології докорінно відрізняються. І річ тут навіть не в різному рівні чутливості. Жінки вміють демонструвати вразливість і просити про підтримку, оскільки це є певною суспільною нормою. Чоловіки ж найчастіше соромляться своїх емоцій. У світі прийнято, що особам чоловічої статі недоречно плакати, засмучуватися й ображатися.

Придушення емоцій починається з раннього дитинства. Поступово нервова система настільки звикає до придушення почуттів, що може спостерігатися навіть зміна природних реакцій на зовнішні і внутрішні подразники. У особливо серйозних випадках це може призводити до агресії чи замкнутості. У суспільстві недостатня емоційність у чоловіків вважається ознакою сили духу.

Єдиним способом стати сильнішим морально є позитивний стрес. Так прийнято називати емоції, які отримуються з повсякденного життя. Ситуації бувають різні, з деякими досить складно змиритися. Тут і потрібна підтримка, яка допоможе конвертувати будь-який стрес від життєвих ситуацій у досвід та загартувати дух. І чим більше людина привчена отримувати підтримку і слухати добрі слова, тим швидше вона зможе пережити проблеми.

Вчитися отримувати підтримку не пізно ніколи. Дуже важливо бути відкритим до нового і намагатися показувати свої емоції в будь-якій ситуації (у діалогах із близькими, у невдачах на роботі, за фізичного та морального болю тощо).

Вчимося підтримувати партнера під час особистої зустрічі

За особистої зустрічі підтримку надати набагато простіше, ніж дистанційно. Фізична присутність близьких людей однозначно відіграє позитивну роль. Іноді досить просто побути поряд із коханим. Ось кілька порад, як зробити присутність ефективнішою:

  • Не нав'язуємося. Якщо людина не хоче говорити, значить вона ще не готова розкритися. Намагайтеся не розпитувати і не тиснути на партнера.
  • Пам'ятаємо про тактильність. Обіймайте партнера та давайте відчути свою присутність поряд.
  • Можливо, не завадить підбадьоритися. Деяким людям під час стресу потрібна зміна обстановки чи емоційного тла. Наприклад, якщо дівчина знає, що у її партнера підвищується лібідо після або під час стресу, вона може скористатися цим. Відмінним засобом може стати еротична білизна для жінок або використання незвичайних інтимних практик. Це лише швидкий спосіб зняти верхівку стресу, але після різкої зміни емоційного тла коханий може відчути себе краще та швидше відкритися.
  • Вносимо пропозиції. Якщо у вас є ідеї щодо вирішення проблемної ситуації, сміливо пропонуйте. Наприклад, багато людей самі відмовляються від психологічної допомоги, проте коли це пропонує кохана людина, вони йдуть на прийом.
  • Не роздаємо поради даремно. Не намагайтеся вчити вашого партнера та не роздавайте порад, якщо людина дає зрозуміти, що не хоче їх слухати. Така поведінка лише дратує.
  • Уникаємо оціночних суджень. Невинна фраза може поранити в саме серце. Наприклад, якщо у чоловіка на війні загинув товариш, жінка повинна відмовитися від фраз на кшталт "він був таким молодим" і "це страшно та жахливо". Людина, якій потрібна підтримка, сприйматиме це на власний рахунок і буде ставити себе на місце загиблого.
  • Не вибудовуємо гіпотез та не шукаємо винних. У стані стресу цим найменше хочеться займатися постраждалій персоні.

Як підтримати партнера дистанційно?

Хоча на відстані відчути підтримку не так просто, як під час особистої зустрічі, це можливо. Сьогодні з цим допомагають технології. Декілька способів надати підтримку, коли близької людини немає поруч:

  • Повідомлення. Текст має свої плюси та мінуси. Одержувач не відчуває всіх емоцій відправника. Але при цьому відправник може точніше сформулювати свої думки, підібрати чуттєвіші слова. Ставтеся до повідомлень як до маленьких витворів мистецтва.
  • Відеодзвінок. Це дозволяє побачити міміку партнера, його жестикуляцію, що підвищує ефект присутності. Для підняття настрою ви можете показати якусь значущу річ для вас обох, улюблений куточок будинку тощо. Це викличе у людини світлі емоції та змусить відсунути смуток на другий план. Подбайте про те, щоб у відео не було сторонніх шумів, адже вони сильно відволікають і можуть ще більше зіпсувати настрій.
  • Фотографії. Якнайчастіше шліть фотоматеріали. Навіть якісь побутові речі, до яких ваш партнер звик удома, на відстані можуть стати для нього нагадуванням про щось хороше. Також можете ділитися еротичними фото, використовуючи товари, які пропонує https://sova24.com.ua/ua/.
  • Подарунки та дрібнички. Якщо є можливість, надсилайте партнеру будь-які приємні дрібниці поштою. Намагайтеся вибирати щось компактне, але при цьому зі змістом.

У всіх контактах не забувайте про правильні слова. Використовуйте конструкції на кшталт "я розумію тебе", "я поруч із тобою" і т.д. Через присутність у цих фразах слів Я і Ти відчуваєш особистий підхід, а не просто безлику втіху. Про всі емоції варто говорити від свого імені та спрямовувати їх коханій людині. Ця дрібниця робить великий психологічний вплив і зближує людей на відстані.

Вернуться назад