Дерматоскопія – призначення процедури

Дерматоскопія вартість має цілком прийнятну, якщо проводити її в Медичному центрі здоров’я. В наші дні чимало пацієнтів вимушені проходити цю процедуру. Це дослідження шкіри, що проводиться за допомогою дерматоскопа. Даний прилад дозволяє лікарю ретельно оглянути пігментні плями, родимки, прищі та інші утворення на поверхні шкіри.

Цей метод відіграє величезну роль у виявленні ознак раку шкіри та інших дерматологічних захворювань. Його також застосовують для моніторингу змін у розмірі, формі, кольорі та структурі родимок, з метою вчасного виявлення патологічних змін, що можуть вказувати на розвиток раку шкіри. Дерматоскопія дозволяє лікарю отримати більш точну оцінку та вчасно прийняти заходи щодо лікування чи видалення патологічних утворень.

Коли потрібно зробити дерматоскопію?

Маніпуляції рекомендовані в наступних випадках:

  • Рак шкіри в анамнезі пацієнта чи когось із його родини

Якщо у вас або в ваших родичів був рак, дерматолог може рекомендувати регулярні дерматоскопічні обстеження для виявлення пігментних плям або родимок, що можуть бути потенційно небезпечними.

  • Зміни в розмірі, формі, кольорі чи текстурі родимок

Якщо помітили будь-які зміни в стані родимок чи пігментних плям, обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем, адже це може бути показником розвитку патологічних процесів і вимагає додаткового обстеження.

  • Нові утворення на шкірі

Поява нових пігментних плям, родимок або інших утворень – ще один привід для проведення дерматоскопічного обстеження з метою виключення раку шкіри чи інших дерматологічних патологій.

  • Після видалення родимок або плям

Лікар може рекомендувати додаткове обстеження для перевірки на наявність аномальних клітин, які можуть свідчити про раковий процес.

  • Регулярне скринінгове обстеження

Рекомендоване для осіб з підвищеним ризиком раку шкіри.

Щоб дізнатися чи потрібна вам дерматоскопія, зверніться за порадою до лікаря-дерматолога. Він надасть індивідуальні рекомендації щодо часу й частоти проведення дослідження, враховуючи особисті ризики та медичну історію.

Для чого роблять дерматоскопію?

Основною метою процедури є виявлення раку шкіри та інших дерматологічних патологій. Дослідження допоможе лікарю визначити підозрілі плями, родимки або інші утворення, які можуть мати ознаки раку шкіри чи меланоми. За допомогою спеціального обладнання легко моніторити зміни у розмірі, формі, кольорі та структурі утворень. Це важливо для вчасного виявлення патологічних змін.

Дерматоскопія – метод, який не лише дозволяє діагностувати рак, а застосовується для виявлення дерматофіброми, кератозу, веснянок, невусів і не тільки. Сучасне обладнання сприяє визначенню точного діагнозу та призначенню ефективного лікування, якщо в цьому є потреба. За допомогою дерматоскопа лікар оцінює ефективність терапії та коригує її. Маніпуляції фахівців дозволяють забезпечити належний догляд та запобігатимуть розвитку серйозних захворювань.

Вернуться назад