Користь молока і молочних продуктів

Користь молока і молочних продуктів


З самого народження, молоко відіграє важливу роль для людини. Це наш перший напій і перша їжа, яка необхідна для росту і розвитку.

Грудне молоко, і молоко тваринного походження є важливим продуктом, що містить більше 200 корисних інгредієнтів. Хоча молоко і містить 90% води, крім цього, воно включає в себе до 20 збалансованих амінокислот, молочну лактозу, більше 40 жирних кислот, мінералів, вітамінів, пігментів, стеринів і гормонів.

Корисні властивості молока


З корисних речовин, що містяться в молоці Найбільш важливими є вітаміни A, D і E, мінерали і кальцій. Кальцій відіграє важливу роль у зміцненні імунітету, зменшення наслідків алергії, розслаблення м'язів і зміцненні кісток. Також молоко містить лактоферин, невеличкий пептид, який важливий для зміцнення імунітету і зниження ризику виникнення раку в травного тракту.

Молоко незамінне для худих і повних людей, і особливо корисно тим, хто працює з радіоактівними і токсичними речовинами, які порушують функцію печінки, білковий і мінеральний обмін. Вживання молока знижує ризик діабету, і воно часто використовується як частина протеїнового напою, незамінно в спортивному харчуванні.

Дієтологи стверджують, що вживання молока не позначається на збільшенні ваги, так як стакан цільного жирного напою містить всього 134 калорії. Крім того, на ринку представлений великий вибір знежирення молока, в склянці якого міститься 68 калорій.

Користь молока для підлітків


Недостатнє споживання молока, в підлітковому віці, зменшує кількості йоду в організмі, що в подальшому житті може вплинути на поганий розвиток мозку і майбутнє потомство.

Підлітки повинні пити молоко і їсти молочні продукти через кальцій, необхідний для підтримки хорошого стану кісток і зубів. Кальцій активно зміцнює кістки в підлітковому віці, що згодом знижує ризик переломів і остеопорозу. Добова потреба кальцію для дітей і підлітків становить 500-800 міліграмів. Також один стакан молока в день забезпечує половину добової норми йоду, необхідного для правильного функціонування і розвитку щитовидної залози.

Молоко повинно бути включено в щоденний раціон, так як одна ранкова склянка молока освіжить організм і забезпечить гарний початок дня, а вечірній стакан молока з чайною ложкою меду, забезпечить хороший сон. Якщо у вас є алергія на коров'яче молоко, то його можна замінити на козяче молоко, яке хімічно схоже на коров'яче, але перевершує його за біологічними характеристиками і легко засвоюється.
Коли мова йде про різні молочні продукти, то кожен продукт відрізняється за своїми характеристиками і користю для людини.

Корисні властивості йогурту


Йогурт допомагає боротися з кишковою інфекцією, викликаної різними типами бактерій, особливо бактеріями типу Helicobacter pylori.
За словами японських дослідників з університету Кюсю, регулярне вживання йогурту та інших продуктів, що містять молочну кислоту, ефективно впливає на здоров'я ясен. Особливо це важливо для людей, які страждають від захворювань пародонту. Дослідження учасників показало, що будь-який, хто споживав 55 або більше мілілітрів йогурту або інших напоїв, багатих молочною кислотою в день, був менш схильний до важким формам руйнування зубів.

А жінки, які регулярно вживають йогурт кілька разів на день, мають меншу вагу, ніж ті, хто цього не робить. Крім того, організм таких жінок краще забезпечуються кальцієм і вітаміном D, які дуже важливі для кісток.

Група молочних продуктів, є основним джерелом кальцію і становить 34 наших щоденних потреб в ньому. Кальцій, що міститься в молоці і його похідних, пов'язаний з багатьма іншими пітательними речовинами, які в синергії підтримують його засвоєння і використання. Кальцій є основним інгредієнтом кісткової маси!

Всі молочні продукти засновані на молоці, тому вони мають однакове походження і однакові інгредієнти. Зміст і склад цих продуктів схожі, але вони різняться в залежності від використовуваного методу виробництва. Наприклад, сири (вимочене і потім коагулювати молоко) містять набагато більше жирних речовин, ліпідів і в більшій мірі білка і кальцію, ніж молоко і йогурт.

Вернуться назад