Вплив соціальних мереж на дітей

Сьогодні соціальні мережі займають в житті людини немаленький осередок. Це стосується і наших дітей. Можна навіть сказати, що діти більше схильні до впливу соціальних мереж, ніж дорослі. У житті в мережі є як мінуси, так і плюси.

Мінуси    

Сьогодні здається, що діти і соціальні мережі - поняття нероздільні. У кожної дитини, навіть у зовсім маленького, є телефон або планшет з виходом в Інтернет. Ще діти активно грають онлайн, ось приклад для дівчат www.games-girll.com. Погано це чи добре - залежить від дозування. Тут як з ліками - в залежності від обраної дози воно може поліпшити здоров'я людини, а може і погубити. Той час, який витрачають діти в соціальних мережах, і є основним показником корисності.    

Перше правило мережевий життя - не викладати тисячам незнайомців номер свого мобільного телефону, домашню адресу і розпорядок дня    

Головна проблема Інтернету - відсутність життя. Віртуальне спілкування поступово витісняє живе, а це дуже небезпечно для ще несформованої особистості, у якій тільки формується мова, навички спілкування та інше. У соцмережах все безлико і занадто просто: написати повідомлення, відправити і отримати відповідь.

В такому спілкуванні немає справжніх емоцій, немає міміки, схвильованого голосу, блиску очей, а є лише літери і смайли. Перевірка особистої сторінки стала своєрідним щоденним ритуалом, а в деяких і залежністю. Це стосується як дорослих, так і підростаючого покоління.    

Крім іншого, вплив соціальних мереж на дітей не зводиться тільки до психологічних змін, страждає ще й здоров'я малюка. Багатогодинні «посиденьки» за комп'ютером погіршують зір, призводять до гіподинамії, втрати комунікабельності. Варто підкреслити, що повне «впровадження» в мережу - це прямий шлях до аутизму. Згодом виникає справжня залежність і її постійні супутники - дратівливість, замкнутість, агресивність, конфлікти з батьками і страшні істерики при відключенні Інтернету хоч на годину. Тому батькам варто пам'ятати, що все корисно в міру.    

Плюси

Чи не варто применшувати користь, яку дають соціальні мережі для дітей. Перш за все, це можливість урізноманітнити людське спілкування. В Інтернеті завжди можна знайти нових друзів і однодумців по захопленням і інтересам. Друзів можна відшукати навіть на іншому кінці світу. Це ж так цікаво і пізнавально!    

Соцмережі не замінять живого спілкування, але допоможе підняти настрій або провести вільний час. Але і тут треба знати міру. Батьки в першу чергу повинні потурбуватися про безпеку своєї дитини і навчити його правильно спілкуватися. Розкажіть йому, кому можна давати свої дані, а кому не варто, повідомте про наслідки, приведіть правильні приклади. Вимкніть синхронізацію геолокації, скажіть про те, що на різних акаунтах повинні бути різні паролі, сховайте фотографії дитини від сторонніх, відкривши доступ тільки друзям. Навчіть малюка не хвалитися новими придбаннями сім'ї - дорогий телефон, нова машина або квартира, не розповідати про майбутні від'їзди. Нерідко така інформація стає причиною квартирних крадіжок.    

Акаунти у соціальних мережах дозволяють дитині завжди бути в курсі всіх подій. Деякі вчителі навіть на своїх сторінках вішають дати тестів, різні нагадування, питання до контрольних та інше. Не варто забувати про різні навчальних групах, де дитина може почерпнути для себе багато нового і корисного. Існують також спеціальні дитячі соціальні мережі для дітей, в яких сконцентрована будь-яка інформація, цікава цій віковій групі користувачів.    

Простота спілкування - це головне достоїнство Інтернету і те, що привертає допитливі. У соціальних мережах ніхто не змушує спілкуватися з неприємним тобі людиною, не вчить жити і не читає моралі ... Крім того, мережа дозволяє обмінюватися файлами, переглядати фільми, слухати музику. Комунікативно-інформативний ресурс має велике майбутнє. Він привабливий і неймовірно цікавий. Але ніколи він не зможе замінити реальне життя, переповнену емоціями, почуттями і тактильними проявами. Соціальна мережа і діти - поняття вже нероздільні. У наш час це природно, але все повинно бути в міру.

Вернуться назад