Андрій ШИШАЦЬКИЙ: «Зниження техногенного навантаження - одне з пріоритетних завдань регіональної влади»

Андрій ШИШАЦЬКИЙ: «Зниження техногенного навантаження - одне з пріоритетних завдань регіональної влади»Про це повідомив губернатор під час «круглого столу» з представниками регіональних ЗМІ.

За дорученням Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА в області розроблено План дій по захисту та охороні навколишнього середовища. Він спрямований на модернізацію застарілого металургійного виробництва та впровадження нових технологій.

Як зазначив Андрій ШИШАЦЬКИЙ, зараз багато металургійних підприємства використовують період зниження попиту на їх продукцію для того, щоб переоснастити виробництво і зробити його менш енергоємним і більш конкурентоспроможним. Головна складова у всьому цьому процесі - екологічна.

Глава регіону також підкреслив, що протягом минулого року було закрито мартенівське виробництво на ПрАТ «Донецьксталь», «Метінвест» почав і має намір продовжувати закриття коксових батарей і мартенівського виробництва на своїх підприємствах. Так само повністю буде реконструйована аглофабрика ММК ім. Ілліча. На сьогодні вже законсервована аглофабрика на меткомбінаті "Азовсталь".

«На« Макіївкокс» був відкритий цех очищення коксового газу від сірководню, тобто ми робимо все, щоб повітря ставало чистішим. Але все це має і зворотний бік. Закриття заводів призводить до скорочення робочих місць. А це, в свою чергу, негативно впливає на соціальну політику. Тому, ми повинні створювати робочі місця і не допустити деіндустріалізацію. На сьогодні, за оцінками міжнародних експертів з організації праці, рівень безробіття в Донецькій області складає 7-8% », - резюмував Андрій ШИШАЦЬКИЙ.

За словами глави регіону, в подальшому створенню робочих місць сприятиме залучення інвестицій в економіку регіону. За результатами минулого року Донеччина посіла третє місце за обсягом залученого іноземного капіталу після столиці і Дніпропетровській області.

Андрій ШИШАЦЬКИЙ закликав представників ЗМІ об'єктивно і всебічно висвітлювати хід реформування системи охорони здоров'я

Зокрема, Андрій ШИШАЦЬКИЙ зазначив, що за час реалізації пілотного проекту з реформування системи охорони здоров'я ініційованого Президентом України Віктором ЯНУКОВИЧЕМ, в лікувальних установах області стався ряд позитивних змін.

Серед плюсів - відкриття 72 Центрів первинної медико-санітарної допомоги, які почали свою роботу в містах регіону, 7 нових амбулаторій та 12 амбулаторій після капітального ремонту. Це дозволило наблизити медичну допомогу безпосередньо до населення.

«Так само ми вперше повністю оновили парк автомобілів «швидкої допомоги», залучаючи до цього кошти обласного і держбюджетів, а також соціально відповідальний бізнес», - резюмував Андрій ШИШАЦЬКИЙ.

За минулий рік служба «Швидкої допомоги» отримала 122 нових автомобілів класу «В» і «С», та 489 «Нив» для госппотреб медустанов і ФАПів. «Закупівлю автомобілів для потреб швидкої медичної допомоги ми будемо продовжувати і в поточному році», - зазначив голова Донецької облдержадміністрації.
Для поліпшення перинатальної допомоги на базі Донецького регіонального центру охорони материнства і дитинства був відкритий обласний перинатальний центр III рівня, так само формується мережа перинатальних центрів II рівня. «У цьому році ми плануємо відкрити такі центри в Маріуполі, Макіївці та Горлівці», - підкреслив голова облдержадміністрації.

Одним з важливих етапів у реформуванні системи охорони здоров'я стали нові умови оплати праці медичних працівників, які тепер залежать від обсягу і якості наданої медичної допомоги.

Так само у всіх містах і районах прийняті програми "місцевих" стимулів для медичних працівників, які направлені на закріплення медичних кадрів на робочому місці і підвищення їх соціальної захищеності.

В ході спілкування з журналістами, Андрій ШИШАЦЬКИЙ зазначив, що на шляху до удосконалення системи охорони здоров'я є ще багато проблем, але вирішувати їх потрібно разом, і закликав представників ЗМІ об'єктивно і всебічно висвітлювати всі проблеми, які виникають в ході медичної реформи.

«Відновлення водопостачання та водозабезпечення в регіоні - особлива зона відповідальності регіональної влади»

Відновлення водопостачання та водовідведення залишається пріоритетним завданням у поточному році для регіональної влади.

Для вирішення цієї проблеми прийнята регіональна програма «Вода Донбасу», мета якої забезпечити регіон якісною питною водою.

Губернатор також нагадав, що в тому році за рахунок коштів державного бюджету вже відремонтована двокілометрова ділянка каналу «Сіверський Донець - Донбас». Укріплені береги каналу. Це дозволило скоротити втрати води майже на 8 млн кубометрів на рік і заощадити електроенергії на 7 млн. кіловат годин.

«У поточному році ми знайдемо кошти для ремонту ще 1 км каналу « Сіверський Донець - Донбас » в районі Макіївки», - підкреслив Андрій ШИШАЦЬКИЙ.
Питанню водопостачання країни приділяється велика увага і на урядовому рівні. Так, при розподілу субвенції з держбюджету на капітальний ремонт систем централізованого водопостачання Донецька область у поточному році отримає 200 млн грн за програмою «Питна вода України».
Вернуться назад