Для затятого любителя полювання на диких тварин та пернатих птахів найголовнішим є наявність необхідного арсеналу. Завдяки сучасним приладам для денного та нічного використання, можна без проблем та легко вишукати ціль, вистежити її та вразити у саме «яблучко». Серед них обов’язково повинен бути присутній коліматор - унікальний оптичний пристрій, що застосовується для створення паралельного лазерного променю або світлового пучка, який дає змогу виявити здобич у будь-який час доби.
Головні переваги коліматорного приладу
Завдяки наявності коліматору в декілька раз полегшується процес прицілювання по об'єкту і для цього досить поєднати ціль і мітку прицілу. Також, до корисних властивостей відноситься:
- великий діапазон юстування для швидкого та зручного пристрілювання гвинтівки навіть при істотному зміщенні середньої позначки.
- легке пристосування для кріплення на гладкоствольний тип зброї під час полювання на пернатих та тварин в динамічному стані.
- відсутність відблисків, що забезпечують максимальну невидимість мисливця для тварин завдяки нанесенню на поверхню корпусу матового барвника.
Деякі марки та модифікації коліматорів розроблені таким чином, що не має потреби пристосовувати різне фокусування на цілі та мітці, що вельми істотно для осіб із проблемним зором.
Основні характеристики коліматора
Незамінні для використання мисливцями при полюванні та здійснення вистрілів з пневматичної зброї дають змогу міцно утримувати об'єкт на мушці, що в рази полегшує долю стрільця. Даний вид приладів підрозділяється на два типи:
- Відкриті - джерело випромінювання розташоване відкрито біля основи. Головна перевага - широкий огляд завдяки відсутності заслонів.
- Закриті - джерело світла, що формує точку прицілу, розташоване всередині корпусу. Плюсом такого розташування є повний захист від вологи, пилу тощо.
Найбільш важливими параметрами, що впливають на функціональність пристрою і якість роботи хантера є:
- кут розбіжності - формується після виходу променю з корпусу та може мати різні параметри вимірювань куту для адаптації під різні умови.
- фокусна відстань (фіксована або що підлягає налаштовуванню) - відстань від коліматора до мітки прицілу, де світловий пучок перетворюється на паралельний.
- корпус – виготовлюється з міцного металу або пластику, що не схильні до корозії, з високим ступенем герметичності та легкою вагою для зручності власника.
Як додаткові елементи можливе оснащення регулювальними механізмами, фільтрами тощо.
Як зробити правильний вибір
Коліматори мають ще чимало характеристик, на які слід звернути увагу під час купівлі. До них належать не тільки кліматичні, погодні умови, але й тип зброї, те, з якою метою купується прилад. Не менш важливою та корисною буде допомога фахового консультанта під час вибору коліматора, завдяки якій можна придбати якісний та зручний пристрій для отримання під час полювання багато трофеїв та масу задоволень.