ЕКГ: для чого потрібна та, коли проводиться

Електрокардіограма серця ціна якої в Медичному центрі здоров’я у Харкові є цілком доступною, одна з найважливіших процедур. Це графічне зображення електричної активності серця, яке відображається за допомогою спеціального пристрою, що називається електрокардіографом. ЕКГ використовується для оцінки ритму та функцій серця, виявлення аномалій серцевого ритму (аритмій), а також для діагностики інших серцевих патологій, таких як ішемічна хвороба, перикардит, електролітні порушення та інші.

Під час проведення ЕКГ на шкіру грудної порожнини та кінцівок накладаються електроди, які реєструють електричні сигнали, що генерує серце. Вони передаються до електрокардіографа, який перетворює їх на графічне зображення, що лікар може проаналізувати. Процедура проводиться для діагностики конкретних проблем зі здоров'ям серця чи в рамках регулярного медичного обстеження.

Для чого роблять електрокардіограму

ЕКГ дозволяє оцінити ритм і функції серця, а також виявити його патології. Найчастіше електрокардіограму рекомендують зробити для досягнення наступних цілей:

  1. Діагностика серцевих захворювань – ЕКГ може виявити ознаки ішемічної хвороби серця, перикардиту, гіпертрофії серця та інших патологій.
  2. Моніторинг серцевого ритму – лікарі можуть використовувати ЕКГ для оцінки ритму серця, виявлення аритмій та встановлення їхнього типу.
  3. Оцінка ефективності лікування – результати наочно демонструють як серце реагує на лікування та наскільки ефективними були назначені процедури.
  4. Моніторинг стану серця під час фізичного навантаження – ЕКГ роблять перед, під час і після фізичного навантаження для оцінки роботи серцевого м’язу та виявлення можливих аномалій.
  5. Попередження серцевих ускладнень – регулярне проведення ЕКГ може допомогти виявити патології серця на ранніх стадіях і запобігти розвитку ускладнень.

ЕКГ може показати, з яким ритмом працює серце та виявити аритмії:

  • тахікардію (швидкий ритм);
  • брадикардію (повільний ритм);
  • неправильний ритм.

Та це далеко не все, можуть бути присутні найрізноманітніші патології, наприклад, аномалії провідності. Окрім цього, ЕКГ може виявити ознаки недостатнього кровопостачання, що часто є ознакою коронарної хвороби. Збільшення ж розмірів окремих частин серця може вказувати на гіпертрофію міокарда. Процедура дуже інформативна. Апарат навіть виявляє ознаки минулих інфарктів та вказує на наявність перикардиту.

ЕКГ є важливим інструментом для діагностики й моніторингу різних серцевих захворювань і станів. Однак, важливо розуміти, що ЕКГ не завжди може дати повний візуальний аналіз стану серця. Тому його бажано застосовувати вкупі з іншими діагностичними тестами та методами.

Коли потрібно робити електрокардіограму серця

ЕКГ рекомендують проводити в різних ситуаціях, навіть в рамках щорічного обстеження, щоб вчасно виявити патології та аномалії. Тим більше це варто зробити, якщо є скарги чи симптоми, які можуть вказувати на проблеми зі здоров'ям серця, такі як біль у грудях, неправильний серцевий ритм, запаморочення або задишка.

Деякі медичні процедури, особливо ті, що пов'язані з загальною анестезією або використанням сильних препаратів, можуть вимагати попереднього проведення ЕКГ для оцінки ризику серцевих ускладнень. Обстеження потрібно і здоровій людині, якщо вона має схильність до розвитку серцевих захворювань. Вік, спадковість, паління чи неправильне харчування, низька та висока фізична активність – вагомі приводи для перевірки серцевого м’яза.

Вернуться назад