Етапи виготовлення неонових написів і картин

Виготовлення неонових вивісок – це стільки ж мистецтво, скільки і механічний процес. Тільки з кількома винятками – кожен знак унікальний та повинен бути розроблений так, щоб відповідати розробленому дизайну та у відповідних розмірах доступного простору. Беручи до уваги діаметр трубки, мінімальний радіус трубки, який можна згинати, загальну довжину трубки, розміри трансформатора, все це може обмежувати остаточну конструкцію. Наприклад, чим менше діаметр трубки, тим яскравіше світло. Навпаки, напис з трубки меншого діаметра вимагає більшої потужності, таким чином, обмежуючи загальну довжину трубки, з якої може впоратися один трансформатор. 

Виробничий процес 

В основному виготовлення вивісок – це ручний процес. Він складається з: 

  • згинання трубки; 
  • приєднання електродів; 
  • видалення будь-яких забруднень з трубки; 
  • вакуумирования повітря; 
  • додавання газу. 

Вибір неонової трубки безпосередньо пов'язаний з дизайн проектом. Товщина рубки є постійною величиною, і вибір обумовлюється габаритними виробами майбутньої написи. Стандартно використовуються трубки 8-12мм в діаметрі. Колір повинен бути обраний спочатку, так як в процесі роботи змінити вже буде неможливо. Досить багата палітра кольорів дозволяє спокійно вибрати необхідну колірну гамму. 

Вибір дизайну трубки 

Дизайн напису виводиться на принтері плотері в натуральну величину. Скляні трубки обережно нагрівають і пом'якшують, використовуючи різні пальника. Ручні пальника меншого розміру використовуються для нагріву більш коротких відрізків.Використовуючи шаблон в якості орієнтира, трубки згинаються вручну. 

Майстри не носять захисні рукавички, тому що вони повинні відчувати теплообмін та ступінь пом'якшення в склі, щоб визначити відповідний момент для вигину. Щоб не допустити руйнування пом'якшеній трубки, майстер прикріплює до одного кінця короткий шланг, званий продувальним шлангом. Поки скло все ще м'яке, він обережно дме в шланг, щоб змусити трубку повернутися до її початкового діаметру. Трубки з сильно зміненим діаметром не будуть працювати належним чином. Далі проводиться бомбардування трубок – усунення забруднень з поверхні. І наступним етапом йде заповнення ємності неоном. 

Контроль якості 

Якісні, чисті матеріали та ретельні виробничі процеси необхідні для того, щоб зробити правильно працюючу неонову вивіску. Добре побудована неонова вивіска повинна мати термін служби більше 30000 годин. Для порівняння, середня 100-ватна лампочка має номінальний термін служби 750-1000 годин.

Вернуться назад