Як вибрати холодильне обладнання для ресторану

Кількість пропозицій на ринку холодильного обладнання дуже велика. Виробники пропонують продукцію, орієнтовану на загальне або вузько спеціалізоване призначення.

Джерело: https://art-trade.com.ua

Багато хто при виборі прагне надати перевагу гучному бренду або зразкам, побаченим у популярному закладі. Краще орієнтуватись на потреби власного бізнесу та можливості свого бюджету.

Основні типи холодильного обладнання

Сучасне холодильне обладнання поділяється на кілька типів. Це:

  • шафи;
  • камери;
  • столи;
  • вітрини;
  • барні холодильники;
  • льодогенератор або прилад для виготовлення харчового льоду;
  • пристрої шокового заморожування.

Джерело: https://art-trade.com.ua

Розглядаючи цей перелік, важливо враховувати особливості бізнесу, вимоги до якісного і безпечного зберігання продуктів. Апарат для шокового заморожування здатний за півтори години охолодити продукцію до + 3°С або заморозити до -25°С. Холодильна шафа теж може впоратися із завданням за 3 години, але коштує вона значно дешевше.

Обладнання також розрізняють за температурним режимом. Низькотемпературне забезпечує не вище -18°С, середньотемпературне ? на рівні 0°С- +8°С, а  в високотемпературному режимі ? 10°С-12°С.

Холодильні шафи

Для ресторану краще вибирати професійний рівень обладнання. Тут ідеться про потужні шафи для короткочасного зберігання продуктів та безалкогольних напоїв. Вони можуть бути з машинним, льодосоляним, сухольодовим способом охолодження.

Джерело: https://art-trade.com.ua

 

Професійне обладнання має свої переваги.

  1. Камера шафи здатна зберігати значну кількість товару різних позицій.
  2. Обладнання відзначається функціональністю. В ньому можна охолоджувати/заморожувати/зберігати/демонструвати продукти.
  3. Шафи можуть бути різних моделей, і кожна відзначається компактністю. Найпоширенішим варіантом вважається вертикальна модель. Вона найбільше підходить для невеликих за площею приміщень і вважається більш зручною для роботи персоналу.

Всі вони мають оптимальні об'єми для зберігання продуктів, більш продуктивні, оснащені компресором з великим терміном експлуатації. Це дає змогу працювати за будь-яких умов.

Морозильні камери

Таке обладнання, як морозильна камера, допомагає правильно зберігати заморожені продукти. Тут якісними залишаться підготовлені м'ясо, риба, морепродукти, напівфабрикати, фрукти й овочі. Обладнання може використовуватись як пристрій для глибокого заморожування.

При виборі рекомендується керуватися такими критеріями, як:

  • клас енергоспоживання;
  • обсяг/місткість;
  • категорія;
  • репутація виробника.

Одним з факторів є відповідність моделі вашим можливостям. Це може бути обладнання бюджетного типу, бізнес-класу, категорії люкс або преміум.

Холодильні вітрини

Особливої уваги потребує обладнання для професійної кухні. Воно повинно відповідати найвищим вимогам якості.

  1. Важливо, щоб зовнішній корпус був стійким до підвищеної вологості та високої температури. Для його виготовлення беруть нержавіючу сталь. У конструкції може бути присутнім пряме скло для захисту від потрапляння домішок.
  2. Корисний об'єм. Важливо розуміти, яка кількість товару і якого саме буде там демонструватися. Якщо об'єм виявиться меншим потрібного насправді, це обмежить кількість продуктів, які слід буде там зберігати/демонструвати.
  3. Тип охолодження. Рекомендується надати перевагу статистичній системі охолодження, щоб не виникло ризиків завітрювання продуктів.

Встановлені професійні холодильні вітрини не лише демонструють викладений у ній товар. Це є умовою якісного зберігання продуктів та страв.

Барні холодильники

Потрібним обладнанням є також компактна шафка з функцією охолодження або заморожування напоїв/продуктів.

Джерело: https://art-trade.com.ua

Її внутрішній об'єм може бути не більше 120-140 літрів. Працює в трьох температурних режимах:

  • охолодження до 0?С -+8?С;
  • заморожування до -20?С;
  • універсальний (від +6?С до -6?С).

Місце для мініхолодильника обирають на барній стійці або під нею.

Фактори для вибору

Правильний вибір холодильного обладнання є однією з умов успішності ресторанного бізнесу. Не рекомендується брати вживані пристрої.

Головним критерієм є здатність техніки підтримувати потрібний температурний режим. Вато також звернути увагу на такі характеристики, як:

  • герметичність;
  • місткість;
  • габарити,
  • матеріал для виготовлення обладнання;
  • відповідність санітарним нормам;
  • термін експлуатації;
  • виробник/бренд;
  • наявність гарантії.

На якість обладнання буде вказувати матеріал, взятий для його виробництва. Майже 90% його виготовлено з нержавіючої сталі. Всі конструкції багатьох влаштовують прийнятними цінами.

Вибір бренду та постачальника

Найбільш популярною на українському ринку стала продукція відомих брендів. Покупці часто орієнтуються на такі марки, як Desmon, Polair, Mawi, Zanussi, Hendi.

Значний попит на продукцію також інших виробників. Це Arkto, Cooleq, Polair, Ubc, Modern Expo, МХМ.

Серед постачальників краще вибирати перевірених. Визначитись допомагають відгуки клієнтів.

Поради та рекомендації

Одна з порад стосується економії. Ідеться про рівень споживання пристроєм енергії. Важливо, щоб вибрана вами установка була здатна максимально якісно виконувати свої функції при найменших енергозатратах.

Навіть при великому бажанні зекономити варто відмовитись від придбання вживаних пристроїв. Якщо на нове обладнання дається гарантія, то на вживане ніхто цього не робить.

Вибираючи обладнання, слід обов'язково врахувати, що всі конструкції потребують додаткового простору з усіх боків. Це потрібно для належної вентиляції, і краще залишати не менше 4 см вільного простору.

Висновок

При виборі холодильного обладнання варто керуватися фінансовими можливостями та потребами власного бізнесу.

Слід визначитися, яке саме обладнання (шафа, вітрина, холодильна/морозильна камера) потрібне. Рекомендується звернути увагу на клас енергоспоживання моделі.

Важливо також бути впевненим у хорошій діловій репутації виробника.

FAQ

Як класифікують холодильне обладнання?

Все холодильне обладнання поділяється на промислове, торгове, побутове.

Як поділяють холодильне обладнання за температурним режимом?

Низькотемпературне з температурою не вище -18?С, середньотемпературне з температурою 0… +8?С, високотемпературне з температурою 10-12?С.

Яким вимогам повинно відповідати торговельне холодильне обладнання?
 Одними з вимог до торговельного холодильного обладнання є відповідність заданому температурному режиму зберігання продуктів та припустимим нормам шуму для торговельних залів. Воно повинно мати малу теплопровідність та бути зручним для санітарної обробки.

 Що називають торговим холодильним обладнанням?

Обладнання, призначене для короткочасного зберігання охолоджених або заморожених продуктів і готових страв та демонстрації їх під час продажу.

Вернуться назад