Оптимізація логістики, який вплив це робить на економічне становище України?

Ускладнена логістика може мати рішення, це стосується в першу чергу бюрократії, вважає Олександр Ейсмонт.

Сучасний бізнес на території України, як і соціальна сфера, відчувають серйозну нестачу можливостей до доставки продукції. Потік товарів на даний момент багато в чому скоротився, і цю проблему потрібно вирішувати. Що стосується перевезень морським транспортом, то вони і зовсім зупинені. Митні норми при цьому ніяк не оптимізовані, і потрібно забезпечити перетин кордону автомобільними дорогами і за допомогою залізничного транспорту.

Тобто, все це супроводжується деякими ризиками, все в обов'язковому порядку потрібно враховувати, адже транспорт простоює на транзитних майданчиках і зовсім може бути знищений. Не так давно це сталося в Одесі після ракетних ударів, а саме по території Євротерміналу.

Але якби розмитнення було адаптовано під сучасні реалії, то можна було б мінімізувати ризики і зовсім уникнути втрат. В кінцевому підсумку були б всі шанси для того, щоб товар дійшов до споживача. При цьому сам перевізник як і виробник отримали б фінансові кошти за товар і змогли надалі здійснювати поставки.


Спрощений варіант розмитнення і прискорення логістики


Для підтримки ринку основним залишається питання підтримки мита і забезпечення споживача. Стандартні процеси розмитнення і відсутність ресурсів для забезпечення поставлених завдань повинні бути змінені, так як потрібно зберегти стабільний попит на ринку.

Що ж стосується Євротерміналу, то він працює на межі можливостей. Але при цьому не забезпечується безпека на належному рівні, спостерігаються затримки на транзитних майданчиках. Тобто для вирішення проблеми варто впроваджувати спрощений процес розмитнення продукції. В такому випадку логістика буде більш швидкою.


Прискорення транзиту шляхом позбавлення від бюрократії


На даний момент як транзит продукції, так і логістика – це основне завдання, необхідне негайного втручання. Напевно, це навіть важливіше, ніж вирішення військових потреб. Гуманітарна сфера рівнозначна таким потребам, притому що забезпечує цивільні запити.

Важливо щоб продукція не затримувалася на складах або транзитних майданчиках, постах і так далі. І якщо відсутній людський ресурс, для прискорення даних процесів, то потрібно міняти всі ці процеси. Дії розгортаються у воєнний час, але за цивільними правилами. Так що потрібно переглянути підхід для вирішення нагальних проблем.

Вернуться назад