Платіжні системи: Visa і MasterCard

Платіжні системи: Visa і MasterCard

Платіжні системи працюють по всьому світу, і в основному ринок ділять три глобальних конкурента: Visa International, MasterCard International і Union Pay з Азії. Частки ринку розподілені наступним чином: Visa займає близько 30%, MasterCard отримує близько 16% і Union Pay - трохи більше 53%. Система платежу забезпечує міжбанківські розрахунки, за допомогою яких і можлива покупка товару або переказ коштів.

В Україні система Union Pay розвинена слабо, а ось MasterCard і VISA використовуються повсюдно. Головна принципова відмінність систем полягає в базовій валюті розрахунків: для VISA - це американський долар, в той час як MasterCard проводить операції з використанням єдиної європейської валюти. Ці відмінності відчутні виключно для користувачів, які часто вдаються до конвертації валюти і багато подорожують по країнах світу.

Де б ще заощадити?


Дуже модним зараз є випуск спеціальних акційних або яскраво оформлених банківських платіжних карт з унікальними пропозиціями в будь-якому сегменті. Такі випуски часто називають кобрендинговими. Вони випускаються декількома організаціями-партнерами, мережами, фірмами, магазинами. Прикладом може служити акція від Ощадбанку. При оплаті даною карткою клієнт одержує додаткові бонуси компанії, які в подальшому можна обміняти на подарунок або більш вигідні пропозиції. Решта функціонал карти можна порівняти з аналогами по ринку.

Ще однією суттєвою статтею при виборі пластикової банківської картки є наявність програми по поверненню сплачених сум або Cash Back. Суть даної програми в тому, що в кінці місяця на рахунок клієнта нараховуються додаткові бали (чим активніше і більше покупки, тим більше балів). Відсоток може варіюватися в залежності від характеру покупок і обсягу витрачених коштів у партнерів програми.

Гроші під надійною охороною


У користуванні клієнтів широко поширені два типи карт: з чіпами або магнітною смугою.

Магнітні смуги з'явилися раніше, хоча і чіпи використовуються в платіжних інструментах з кінця минулого століття. Зазвичай використання чіпа надає більш високотехнологічний рівень захисту від підробки або банальної крадіжки коштів. Крім того, технологія з чіпом в обов'язковому порядку вимагає підтвердження операції шляхом введення секретного ПІН-коду на терміналі продавця.

Сучасні пластикові карти оснащуються технологією оплати в один дотик Pay pass (від платіжної системи MasterCard) і Pay wave (від платіжної системи Visa). Якщо сума покупки не перевищує тисячі гривень, додаткового підтвердження оплати не потрібно. З одного боку, це додаткова безпека, адже карту годі й показувати і передавати третім особам, з іншого боку, слід бути гранично обережним у випадках великого скупчення людей.

Збереження коштів і надійність платежів в Інтернеті забезпечується технологією 3D Secure (у Visa) і MasterCard SecureCode від MasterCard. Підтвердження користувача в 3D Secure дає можливість переконатися в проведенні операції безпосередньо власником картки.
Вернуться назад