Автострахування в Україні. Розглянемо ОСАГО

На території України діє добровільна автоцивілка онлайн ОСАГО. Вона передбачає виплату матеріальної компенсації учасникам дорожнього руху, якщо вони постраждали внаслідок ДТП. Законодавство країни робить все можливе, щоб подібні виплати отримав кожен з постраждалих: і водій, який став винуватцем аварії, і інша сторона.

Виплати проводяться тільки в декількох випадках:

  • якщо зафіксований момент нанесення шкоди майну третіх осіб;
  • нанесення шкоди здоров'ю потерпілого;
  • смерть учасника дорожнього руху.

Увага! ОСАГО не може покрити збитки, отримані внаслідок псування автомобіля. Подібні компенсації покриваються виключно КАСКО.

Страховка дає можливість не тільки скоротити всі витрати автовласників через ДТП, але й зводить до мінімуму виникнення конфліктних ситуацій, пов'язаних з подібними подіями. Відсутність поліса ОСАГО - адміністративне порушення, з покаранням у вигляді штрафу.

Вид транспорту, який підпадає під страховку ОСАГО

Страховка ОСАГО видається багатьма українськими компаніями, одна з яких - «Перша Страхова». Такий документ необхідно оформити на будь-який транспорт, якщо він проходив реєстрацію в поліції: мікроавтобус, мотоцикл, легковий і вантажний автомобіль, автобус і навіть причіп. Страховка оформляється виключно на автомобіль, а не на керуючого їм водія.

Важливо! З 2019 року страховий поліс в Україні можна оформити онлайн. Для цього достатньо заповнити спеціальну форму на сайті обраної компанії і оплатити електронний поліс ОСАГО за наданими реквізитами.

Вартість ОСАГО

Для визначення конкретної вартості страховки необхідно враховувати кілька ключових факторів:

  • обсяг силового агрегату - чим більше, тим дорожчий поліс;
  • місце проживання власника транспортного засобу;
  • як використовується автомобіль (в особистих, або комерційних цілях);
  • як довго машина знаходиться на ходу.

Ще один нюанс відбивається на ціні - право на знижку, чи були збитки у власника в минулому.

Документи для оформлення

Щоб отримати страховий поліс ОСАГО в Україні, досить мати при собі оригінали або копії декількох документів, про це повідомляє Страхова компанія «Перша».

  1. Посвідчення водія оформляє громадянина.
  2. Паспорт та ІПН.
  3. Свідоцтво про реєстрацію автомобіля в відділенні поліції.

Щоб отримати більш вичерпні зведення про ОСАГО, досить звернутися до співробітників компанії, де буде проводитися оформлення поліса. Компанія «Перша Страхова» допоможе отримати необхідні документи, не виходячи з дому. Всі нюанси обговорюються по телефону, а оплата проводиться за банківськими реквізитами з непереможністю пред'явлення виписки.

Вернуться назад