«Зелена карта» — зелене світло для водія

Українські прикордонники перевіряють наявність «Зелених карт» у всіх, хто хоче потрапити в країни закордоння на авто. Поліс «пробивають» по базі МТСБУ: якщо документ відсутній в списку чинних договорів, водія відправляють назад. Експерти СК VUSO відповіли на поширені питання щодо міжнародного автострахування, яке покриває збитки в ДТП третім особам.

Де діє поліс «Зелена карта»?

У систему «Зелена карта» входить 47 країн-учасниць, зокрема Україна, держави Європи, Африки та Азії. Українські водії можуть скористатися полісом тільки в закордонних країнах — в Україні міжнародна автоцивілка не діятиме. Страховики пропонують страховки 2-х типів: один варіант для Росії, Азербайджану, Білорусі та Молдови, а інший — для інших 42-х країн. Поліс першого типу коштує в середньому на 30% дешевше.

Коли «спрацює» міжнародний поліс ОСЦПВ?

Страховий випадок по «Зеленій карті» — ДТП з вини страхувальника, в якому треті особи отримали майнову або фізичну шкоду. Після аварії винуватець повинен віддати відривну копію поліса постраждалій особі та повідомити свою страхову компанію про подію. Збиток компенсує місцевий страховик, а потім його буде стягнуто з СК винуватця.

Скільки коштує «Зелена карта»?

Розмір страхового платежу залежить від терміну та території дії договору, а також від типу транспортного засобу та курсу євро. Поліс можна придбати мінімум на 15 днів, максимум — на рік. Чим довше діє страховка, тим менше коштує 1 день страхового захисту. Так, в серпні 2019 року вартість 15-денної страховки на легковий автомобіль склала 501 грн, місячної — 737 грн, а річної — 2405 грн (менш як п'ять 15-денних полісів).

Транспортні засоби розділені на 5 класів: автомобілі, автобуси, вантажівки, причепи та мотоцикли. Найдорожче коштують автобуси, дешевше — причепи. При розрахунку тарифу на поліси Зелена карта на авто коригується залежно від курсу євро. Зміни вносить МТСБУ, підвищуючи або знижуючи вартість страховки раз на декілька місяців (останній перерахунок зроблений 7 серпня 2019 року, передостанній — 17 травня 2019 року).

Скільки виплатить страхова компанія?

Ліміт страхового покриття залежить від країни та може становити як кілька сотень тисяч євро, так і понад мільйон євро. У деяких державах (наприклад, в Норвегії та Люксембурзі) обмеження не встановлені: якщо в ДТП потрапить «люксова» іномарка, страховій компанії доведеться компенсувати всі збитки. Якщо аварія оформляється за Європротоколом, ліміт виплат зменшується.

Як оформити ДТП за «Зеленою картою»?

Якщо зіткнулося понад 2 машини, не вдається встановити винуватця і/або постраждали люди — викликайте поліцію за номером 112. Якщо в аварію потрапило тільки 2 автомобілі, обійшлося без постраждалих і вдалося визначити винуватця — складіть ДТП на бланку Європротоколу. Запишіть номер поліса ОСЦПВ іншого учасника, а також дані й контакти свідків. Сфотографуйте авто. Зателефонуйте до страхової компанії — своєї (якщо винні) або чужої (якщо не винні).

Вернуться назад