Найбільш відомі політики України

Фактично, кожні півроку Київський міжнародний інститут соціології здійснює дослідження з приводу рейтингу сучасних політиків. До уваги беруться і “живі”, і онлайн опитування. Отримана інформація з приводу того, хто на сьогодні найбільш відомі політики України, дає можливість спрогнозувати хто потенційно стане наступним президентом, які очікування є на конкретний момент в суспільства та які проблеми кожен пересічний українець вважає найбільш нагальними.

Хто фаворит?

Не зважаючи на відсутність особливої активності на політичній арені, Юлія Тимошенко на сьогодні залишається лідером. Так, Київський міжнародний інститут соціології відводить для її партії 18,3% голосів, а самій Юлії Володимирівні — 20,9%. Всеукраїнське опитування, що проводилось Центром з інформаційних проблем територій, лідеру “Батьківщини” пророкують 6,9% (найвища з усіх цифра).

Не зважаючи на постійну критику, не залишає своїх лідерських позицій і нинішній президент — Петро Порошенко. Київський інститут віддає йому 11,9% голосів, а СІРТ — 4,3% (це третє місце).

Суперечливі дані дають різні джерела з приводу рейтингу Олега Ляшка. Так, інститут соціології передбачає для цього політика від 9,8 до 10,9%, а СІРТ — 6,4% (друге місце). В будь-якому випадку стає зрозуміло, що сьогодні лідер Радикальної партії залишається фаворитом для багатьох українців.

В 9-ку лідерів, за даними КМІС також входять: Юрій Бойко (11,9%), Анатолій Гриценко (7,5%), Андрій Садовий (5,5%), Олег Тягнибок (4,4%), Дмитро Ярош (2,3%), Володимир Рабинович (9,3%).

Які партії можуть “пройти”?

Разом із найбільш впливовими лідерами, паралельно проводиться дослідження з приводу рейтингу “прохідних” партій. Такими, як повідомляють соціологи Київського інституту, є: “Батьківщина”, Радикальна партія, “Опозиційний блок”, “Свобода”, “Укроп”, “Самопоміч”, “Хвиля”, “Народний фронт”, “За життя”. В СІРТ до цього списку додають ще: Аграрну партію та Рух нових сил, до складу яких входять відомі політики України на чолі з лідером Михаїлом Саакашвіллі.

Як зрозуміло із такого дослідження, конкуренція на майбутніх виборах буде особливо напруженою. Оскільки в парламент наступних скликань мають шанси потрапити чимало партій із дуже полярними поглядами на вирішення поточних проблем, не варто розраховувати на швидке просування по одному чіткому політичному курсу. Аналітики зазначають, що єдиним варіантом для того, щоб забезпечити функціональність законодавчого органу, є об'єднання маленьких партійних груп у фракції.

Вернуться назад